↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

نخست وزیر گرجستان اعلام کرد منطقه اسکی گوداری سه برابر اندازه فعلی خواهد شد

on Posted in news


به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اجندا

گیورگی کروکاشویلی نخست وزیر گرجستان، اعلام کرد که گوداری، معروف ترین پیست اسکی زمستانی در گرجستان، سه برابر خواهد شد.

کروکاشویلی امروز در نشست دولت اعلام کرد: مدارک توسعه شهری گوداری تصویب شده است و کلیه اقدامات زیربنایی از جمله برنامه ریزی فضاهای کافی برای مناطق مسکونی، پارکینگ مناسب، مناطق عابر پیاده و فضاهای تجاری و سرگرمی، در دستور کار قرار گرفته است.

کروکاشویلی اظهار داشت که برنامه توسعه گوداری به منظور دست یافتن به الزامات میزبانی مسابقات قهرمانی جهانی اسکی و اسنوبورد آزاد سال 2023 در گوداری و باکوریانی است.

وی افزود : گوادوری به سه منطقه تقسیم می شود: 1) گوادوری مرکزی؛ 2) گوداری جدید به عنوان مرکز اصلی پیاده روی و رفت و آمد افراد با زیرساخت های لازم گردشگری است به طوری که طبقه اول هر ساختمان اختصاص به خدمات اسکی، مغازه ها و فروشگاه های مواد غذایی داشته باشد 3) منطقه کوبی گوداری Kobi - Gudauri که دسترسی به منطقه اسکی گوادوری را آسانتر می کند و ساکنان استپانتزمیندا (Stepantzminda ) و گردشگران از شمال را قادر می سازد تا دسترسی راحت تری به مناطق اسکی داشته باشند.

به طور خلاصه منطقه اسکی گوداری سه برابر اندازه فعلی خواهد شد که این امر نه تنها برای اسکی بازان بلکه برای کلیه ساکنین محلی نیز سودمند خواهد بود .

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner