↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

اولین پرواز ویز ایرلاین ازکوتایسی به آتن انجام شد

on Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

خطوط ارزان قیمت هواپیمایی مجارستان، ویز ایر (Wizz Air) اولین پرواز کوتایسی-آتن-کوتایسی خود را از فرودگاه بین المللی کوتایسی انجام داد.
به گزارش وزارت اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان، این پرواز توسط هواپیمای ایرباس 320 انجام شد و مسافران این پرواز با شراب گرجستان، کنیاک ساراجیشویلی و شیرینی پذیرایی شدند.

این خطوط هوایی به طور منظم پروازهایی را به اسپانیا، فرانسه، چک، ایتالیا و یونان را آغاز کرده است و تصمیم دارد پروازهای کوتایسی به برلین و دورتموند را نیز افزایش دهد. 

اولین پرواز ویزایر در فرودگاه کوتایسی در سال 2012 آغاز شد که طی 6 سال فعالیت موفق در گرجستان، این شرکت در حدود 202 میلیون دلار سرمایه گذاری و بیش از 250 کار غیر مستقیم در این کشور ایجاد کرد.

از تابستان سال جاری ، ویزایر پروازهای مستقیمی بین گرجستان و رومانی انجام خواهد داد. پروازهای ارزان قیمت ویزایر از 3 جولای پروازهای بوخارست-کوتایسی را نیز آغاز خواهد کرد. پرواز مستقیم وین-کوتایسی از 15 نوامبر سال جاری آغاز خواهد شد. این خطوط ،پروازهایی بین 20 مقصد در 14 کشور اروپایی از فرودگاه بین المللی کوتایسی را انجام خواهد داد.

فرودگاه کوتایسی در سال 2017 بیش از 223,656 مسافر خطوط هواپیمایی ویزایر را در اختیار داشت که این نسبت در طی چهار ماه اول سال جاری بیش از 111,810 بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است.

به گفته کتوان الکسیدز، مدیر "انجمن فرودگاه های گرجستان"، پس از اتمام ساخت ترمینال جدید در فرودگاه بین المللی کوتایسی ، این فرودگاه  قادر خواهد بود به میزان سه برابر بیشتر از ظرفیت کنونی (1،000-1100 مسافر) در ساعت مسافر جابجا کند .

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner