↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

وضع سه طرح مالیاتی جدید جهت حمایت کسب و کارهای محلی و خارجی در گرجستان

on Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اجندا 

دولت گرجستان سه طرح جدید مالیاتی را جهت حمایت از کسب و کار ، بهبود محیط کسب و کار و افزایش سهم کسب و کارهای کوچک و متوسط در اقتصاد این کشور معرفی می کند.

گیورگی کرویکاشویلی، نخست وزیر گرجستان در نشست امروز کلیه سه طرح را اعلام کرد :

طرح اول، معافیت کارآفرینان از هر گونه چالش های مرتبط با بوروکراسی اضافی خبر می دهد. در موارد خاص، به جای پنج اسناد مالیاتی، کارآفرینان می توانند فقط یک سند مالیاتی ارائه دهند.

طرح دوم، پروسه و همچنین بار مالیاتی خرید محصولات از شرکت های محلی یا کشاورزان در مناطق روستایی گرجستان را تسهیل می کند. به عنوان مثال هتل ها ، انواع مهمانخانه ها و یا کلیه فروشگاه های موادغذایی قادر به خرید محصولات محلی با شرایط مالیاتی بهتر خواهند بود و لازم نیست محصولات را از پایتخت "تفلیس " تهیه کنند.

طرح سوم ، تبدیل گرجستان به یک مرکز مالی منطقه ای. این ابتکار عمل، سرمایه گذاران خارجی را قادر می سازد تا شرکت های خود را به صورت آنلاین در گرجستان ثبت کرده ، حساب های بانکی خود را در سیستم بانکی ما باز کنند و قادر باشند شرکت های خود را به صورت آنلاین مدیریت کنند. 

به تازگی، وزارت مالیه گرجستان معافیت های مالیاتی جدیدی را برای شرکت های کوچک در گرجستان برنامه ریزی کرده است که پس از اجرای این طرح مالیاتی جدید، مالیات بر گردش مالی برای کارآفرینان کوچک تا پنج برابر کاهش خواهد یافت.

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner