↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

اخبار گرجستان

سوء قصد به داماد رئیس جمهور گرجستان

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

میندیا گوگوچوری (Mindia Gogochuri)، داماد رئیس جمهور گرجستان گیورگی مارگولاشویلی در اثر اصابت سه گلوله به پا زخمی و به بیمارستان جمهوری منتقل شده است.وزارت امور داخلی گرجستان تحت ماده 117 قانون اساسی در حال بررسی موضوع می باشد و مجرم با 3 تا 6 سال زندان روبه رو است. میندیا گوگوچوری همسر دختر بانوی اول گرجستان از همسر اول ایشان می باشد.

نخست وزیر گرجستان: ما یک رشد اقتصادی ملموس در گرجستان داریم، اما از لحاظ مشارکت انسانی دچار فقدان هستیم

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس 

به گفته نخست وزیر ماموکا بختادزه، برنامه دولت بر اساس چالش های موجود آماده شده است.

همانطور که نخست وزیر به خبرنگاران گفت : امروز ما رشد اقتصادی قابل ملاحظه ای در گرجستان داریم، اما از لحاظ مشارکت انسانی دچار فقداناتی هستیم ، این بدان معنی است که اکثریت مردم در ایجاد و توزیع ثروت اقتصادی به طور مساوی شرکت نمی کنند.

ما برنامه خود را به پارلمان گرجستان با یک بسته اصلاحات بلند پروازانه ارائه دادیم، البته بخش بزرگی از آن نمونه هایی از اقتصادهای موفق است.

ما سعی کردیم چالش هایی را که امروز داریم پیدا کنیم و بسته ی اصلاحات را با توجه به چالش ها در اسرع وقت و به طور موثر آماده کنیم. امروزه ما رشد اقتصادی ملموس در گرجستان داریم، اما با فقدان جزء مشارکتی همراه است، یعنی بیشتر مردم در ایجاد و توزیع ثروت اقتصادی به طور مساوی شرکت نمی کنند. ماموکا بختادزه گفت: این امر پیش نیاز بسیار مهمی برای اصلاح این سیاست است.

دیدار نخست وزیر و المپیکی های گرجستان

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

گرجستان، با وجود این که جمعیت بزرگی نیست، نتایج منحصر به فردی در زمینه ورزش دارد که این خود بدین معنی است ،  که گرجستان یک سرزمین قهرمان پرور است. ماموکا بختادزه نخست وزیر گرجستان، به المپیکی های گرجی گفت :هر یک از شما یک قهرمان برای گرجستان هستید. کار شما ثابت می کند که با سخت کوشی می توان به نتیجه دلخواه رسید. این خصلت مردمان گرجستان است و شما بهترین نمونه از آن هستید و مایلم از تک تک شما تشکر کنم. ما در بین 30 کشور برتر جهان هستیم. این واقعا یک پدیده منحصر به فرد است و این امر باید تقویت شود. وی افزود : ورزش بزرگترین اولویت است و دولت توجه زیادی به آن خواهد کرد.

پیشنهاد بانکی وزیر اقتصاد ایران به گرجستان به منظور فعال‌سازی کارت‌های بانکی در دو کشور

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری بانک اول 

وزیر اقتصاد در دیدار اعضای هیات پارلمانی دوستی گرجستان بر آمادگی ایران به منظور همکاری‌های بانکی و فراهم شدن امکان استفاده از کارت بانکی شهروندان ایران و گرجستان در دو کشور تاکید کرد.

به گزارش بانک اول به نقل از ایبنا مسعود کرباسیان در این دیدار با بیان اینکه تبادلات اطلاعات اقتصادی با گرجستان الکترونیکی شود، بر توسعه همکاری ها و روابط دو جانبه تاکید کرد. کرباسیان با بیان اینکه ایران و گرجستان موافقتنامه های خوبی در خصوص همکاری های گمرکی، اجتناب از دریافت مالیات مضاعف و جلب و حمایت از سرمایه گذاری متقابل به امضا رسانده اند، اظهارداشت: ما آمادگی داریم در زمینه های دیگر مرتبط با حوزه کاری وزارت اقتصاد با مسئولان دولت گرجستان مذاکره کرده و به تفاهم برسیم.

وزیر اقتصاد از جمله زمینه های همکاری دو کشور را که بستر آن با توجه به اراده قوی دولت های دو کشور قابل ایجاد است، تبادل الکترونیک اطلاعات در زمینه گمرک، تشکیل کارگروه مشترک سرمایه گذاری، همکاری در زمینه بیمه و بیمه های اتکایی، حمل و نقل و ترانزیت، صادرات برق و کشت فراسرزمینی عنوان کرد.

کرباسیان حمایت و پشتیبانی کامل مجلس شواری اسلامی از دولت در خصوص توسعه همکاری با دیگر کشورها به ویژه گرجستان را زمینه ساز توسعه همکاری های آتی دو کشور خواند و گفت: در این خصوص توافقات انجام شده بین ایران و گرجستان، مورد حمایت نمایندگان مجلس کشورمان خواهد بود.

وزیر اقتصاد با اشاره به وجود بستر مناسب برای توسعه همکاری های دو کشور در زمینه توریسم، پیشنهاد کرد زمینه همکاری های بانکی دو کشور به شکلی فراهم شود که امکان استفاده از کارت بانکی شهروندان ایران و گرجستان در کشور مقابل به وجود بیاید.

رییس هیات پارلمانی دوستی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان نیز طی سخنانی در این دیدار، اظهارداشت: روابط دو کشور وارد مراحل جدیدی شده که گواه آن دیدارهای پُر تعداد انجام شده مسئولان دو کشور، اعم از روسای قوا، وزرا و نمایندگان مجلس طرفین با یکدیگر در ماه های اخیر است.

وی با تاکید بر اینکه برقراری روابط نزدیک با جمهوری اسلامی ایران از محورهای اصلی سیاست خارجی دولت گرجستان است، آمادگی این کشور را برای توسعه سطح همکاری های در زمینه های مختلف اقتصادی و فرهنگی با ایران اعلام کرد.

وزارت امور داخلی گرجستان 8 شهروند سریلانکا را به دلیل عبور غیر قانونی از مرز دستگیر کردند

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اجندا

هشت شهروند سریلانکا توسط پلیس مرزی و سرویس امنیتی دولتی برای تلاش عبورغیرقانونی از مرز در منطقه آجارا دستگیر شده اند.شاهدان عینی گفتند بازداشت شدگان در حال تلاش برای عبور از مرز مشترک گرجستان و ترکیه با هدف ورود به ترکیه  بودند. این شهروندان که تبعیت سریلانکایی دارند با مجازات چهار تا پنج سال حبس روبرو هستند.براساس اطلاعات رسمی وزارت کشور گرجستان، در سال 2016 ، 38 مورد از عبور غیر قانونی ثبت شده است در حالی که در سال 2015 ، 55 مورد ثبت شده است .

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner