↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

اخبار گرجستان | تفلیس | بین الملل ایران و جهان

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس 

در خصوص شایعه کمک مالی ماموکا بختادزه نخست وزیر منتخب به «حزب جنبش اتحاد ملی گرجستان» ،  ایراکلی مکوابیشویلی حسابرس عمومی گفت : حسابرسی حساب نخست وزیر را از ماه اوت 2012 بررسی و مورد مطالعه قرار خواهد داد. وی افزود ما به عنوان سازمان غیردولتی این موضوع را مورد بررسی قرار داده و به کلیه ابهامات پاسخ خواهیم داد . ماموکا بختادزه در پارلمان گفت که او هرگز کمک مالی به حزب جنبش اتحاد ملی گرجستان نکرده و حساب بانکی او فقط برای نقل و انتقالات پول استفاده شده است.

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اجندا

یک پست برق جدید با ظرفیت 25 مگاواتی در روستای سگورمو (Saguramo) در منطقه متسختا (Mtskheta) گرجستان افتتاح شد.شرکت آب و برق گرجستان، یک شرکت پیشرو در بازار آب و برق در گرجستان و قفقاز جنوبی است که بیش از 5 میلیون لاری در ساخت این پست برق 25 مگاواتی سرمایه گذاری کرده است . دیروز معاون وزیر اقتصاد، رومئو میکوتادزه، این پست را افتتاح و گفت : تأسیس چنین امکاناتی با تکنولوژی پیشرفته برای گرجستان بسیار مهم است، زیرا به توسعه زیر ساخت های کشور کمک می کند تا سرمایه گذارهای بیشتری جذب و مشاغل بیشتری تولید کند.پست جدید با تکنولوژی مدرن ساخته شده و با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد.کار ساخت و ساز و نصب توسط شرکت انرگو سرویس (Energoservice )گرجستان انجام شده است.

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

شرکت تولیدی استادلر (Stadler) سوئیس، یک کارخانه منطقه ای برای ساخت، نگهداری و بهره برداری کابین قطار در گرجستان احداث می کند. امروز تفاهم نامه همکاری بین تفلیس، "راه آهن گرجستان" و شرکت سوئدی "استادلر" امضا شد.

این سند توسط کاخا کالادزه، شهردار تفلیس و رئیس شرکت استادلر، پیتر اسپولر و مدیر "راه آهن گرجستان" دیوید پرادزه، امضا شد.

پیش از امضای یادداشت تفاهم نامه، طرفین جلسه ای را در مورد چشم انداز همکاری های آینده برگزار کردند.

 شهردار تفلیس گفت: ما با استادلر یادداشت تفاهم نامه ای به منظور ساخت کابین قطار را امضا کردیم. این امر به لحاظ ایجاد مشاغل جدید بسیار مهم است. علاوه بر این، پایتخت کابین قطار جدید، مدرن و اروپایی از نوع استادلر خواهد داشت. در این راستا، من فکر می کنم که ما توافق نهایی را به دست خواهیم آورد.

قطار استادلر در حال حاضر در مسیر تفلیس-باتومی-تفلیس در گرجستان فعالیت می کند. رئیس استادلر پیتر اسپولر گفت: اکنون ما درباره راه اندازی یک کارخانه مشترک در گرجستان برای ساخت، نگهداری و بهره برداری کابین قطار بحث می کنیم.

"استادلر" قصد دارد تا منطقه را با بالاترین استانداردهای قطار از گرجستان تامین کند.

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner