↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

اخبار گرجستان | تفلیس | بین الملل ایران و جهان

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از اینتر پرس، Gigi Ugulava یکی از نمایندگان گرجستان در اتحادیه اروپا اظهار داشت: ما نباید از دستگیری Mikheil Saakashvili خشنود شویم زیرا این بازداشت جنبه شکنجه سیاسی دارد.
وی افزود: رویه داشتن زندانی سیاسی در گرجستان و شکنجه آنها در زندانهای این کشور، از سال 2013 در زمان دولت Bidzina Ivanishvili آغاز شد و این شروع درست مصادف با زمانی بود که Saakashvili مجبور شد کشور را ترک نماید.

Ugulava ادامه داد، برای حل این مشکل گرجستان باید خالی از زندانیان سیاسی شود.

در آخر وی خاطر نشان کرد، احتمال استرداد Saakashvili به گرجستان بسیار کم میباشد.

به گزارش رادیو تفلیس، به نقل از اینتر پرس، Mikheil Saakashvili رییس جمهورسابق گرجستان، شب گذشته در کی اف توسط نیروهای امنیتی اوکراین بازداشت شد.
Yuriy Lutsenko دادستان کل اوکراین در این باره اظهار داشت: Saakashvili اکنون در بازداشت اولیه به سر میبرد و محاکمه وی، روز دوشنبه 11 دسامبر برگزار خواهد شد.
Lutsenko ادامه داد: هدف Saakashvili از همکاری با گروه های جنایتگار پوشش دادن جرایم خود توسط آنها بوده است که اگر این حکم تایید شود، وی به 3 تا 5 سال زندان محکوم خواهد شد.

در ادامه طبق این گزارش، Saakashvili که اکنون در بازداشت اولیه به سر میبرد، با انگیزه سیاسی خود، اعتصاب غذا را آغاز کرده است.
همچنین طی نامه ای که در بازداشتگاه از جانب وی برای طرفدارانش ارسال شد، Saakashvili مردم اوکراین را به شرکت کردن در راه پیمایی روز یک شنبه 10 دسامبر، علیه Petro Poroshenko رییس جمهور اوکراین تشویق نمود و از سازمانهای بین المللی خواست تا به دنبال اجرای تحولات اساسی در اوکراین باشند.به گزارش رادیو تفلیس، به نقل از اینتر پرس، مرکز تحقیقات لرزه نگاری ملی گرجستان اعلام کرد، امروز راس ساعت 12.24 دقیقه به وقت تفلیس، زلزله ای به بزرگی 3.1 ریشتر، نزدیک روستای Sogutlo با فاصله 55 کیلومتری از تفلیس را لرزاند.
طبق این خبر، هیچ گونه خساراتی تا کنون گزارش نشده است.

gt card