↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

اخبار گرجستان | تفلیس | بین الملل ایران و جهان

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از INTERPRESSNEWS  ، سازمان نظارت بر رسانه‌ ها بیانیه‌ای را درباره اصلاحیه‌های قانون پخش به همراه دیدگاه رییس پارلمان در این زمینه را منتشر کرده اند.بر اساس این بیانیه دیدگاه رییس پارلمان برای این سازمان‌ غیر قابل قبول می‌باشد.در ۱۸ ژانویه سال جاری میلادی بیش از۶۰ سازمان رسانه‌ای درخواستی مبنی بر تجدید نظر درباره این قانون را به صورت مشترک طرح کردند و از نمایندگان پارلمان خواستند که از اصلاحات قانون پخش حمایت نکنند.امروز ما بار دیگر تایید می‌کنیم که رسانه‌ها همچنان هم رای و هم نظر هستند و در بین این سازمان‌ها درمورد اصلاحات در پخش عمومی،توافقی بی سابقه به وجود آمده است/
ما خواستار این هستیم که رئیس مجلس که در 16 فوریه اعلام کرد که دولت و پخش عمومی تحت حمله سیاسی قرار دارند پاسخگو باشند.این موضوعی غیر قابل قبول است که نمایندگان پارلمان،رسانه ها و جامعه مدنی را "فعالان سیاسی" توصیف کنند.در جریان بررسی پیش نویس قانون، رسانه ها و جامعه مدنی بارها و بارها بحث هایی را مطرح کرده اند. ما(رسانه‌‌ها) همه اقدامات لازم را برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط انجام داده ایم و نیز امیدواریم که اعضای پارلمان نیز وظیفه خود را به نحو احسنت انجام دهند و از قانون مذکور پشتیبانی نکنند.

به گزارش رادیو تفلیس  به نقل از اینترپرس ، گئورگی مارگولاشویلی و گئورگی کویریکاشویلیرئیس جمهوری و نخست وزیر گرجستان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری را به دولت و ملت ایران تسلیت گفتند.هواپیمای ای آر تی 72 مربوط به شرکت هواپیمایی آسمان با 66 مسافرو خدمه صبح دیروز 29 بهمن ماه در مسیر تهران به یاسوج در برخورد با ارتفاعات دنا سقوط کرد.

khabar fori

یک هواپیمای مسافربری روس با ۷۱ سرنشین لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه مسکو سقوط کرد. گمان می‌رود در این حادثه تمام سرنشینان هواپیما جان باخته باشند. یک مقام دولتی روسیه که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری اینترفکس این کشور گفته است که «سرنشین‌ها شانس زنده ماندن ندارند.»

مقامات روسیه بقایای هواپیما را در اطراف مسکو پیدا کرده‌اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در پیامی به خانواده سرنشینان هواپیما تسلیت گفت. 

هواپیما، آنتونوف ۱۴۸ متعلق به خطوط هوایی ساراتوف بود و از فرودگاه وموده‌دوو مسکو عازم اورسک در جنوب غربی روسیه بود. هواپیما ۶۵ مسافر و ۵ خدمه داشت.

شاهدان عینی می‌گویند که هواپیما در آسمان آتش گرفته بود و شعله و دودی که از آن خارج میشد قابل مشاهده بود. خبرگزاری اینترفکس می‌گوید هواپیما قطعه قطعه شده و قطعات آن در یک محیط وسیع پخش شده‌اند.

وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد که بزودی به محل سقوط خواهد رفت. علت دقیق این حادثه هنوز مشخص نیست اما مقامات قضایی روسیه از آغاز «تحقیقات جنایی» در ارتباط با این سانحه خبر داده‌اند. 

هواپیمای مسافربری آنتونوف ۱۴۸ ساخت شرکت آنتونوف اوکراین است. این هواپیما میان برد قابلیت حمل ۸۰ مسافر و طی مسافت ۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر را دارد.

این هواپیما نخستین پروازش را در سل ۲۰۰۴ انجام داد و از آن زمان تا کنون دست‌کم ۵ سانحه هوایی داشته است. 

gt card