↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

دستور العمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز ، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر

Posted in news

قابل توجه هموطنان محترم

اصلاحیه جدید  دستور العمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز ، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر

بدینوسیله به اطلاع می رساند، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای قوانین و مقررات مبارزه با پولشوئی و مبارزه با تامین مالی تروریسم، طی دستورالعمل اجرایی جدیدی، ضوابط ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر را اعلام نموده است. براساس دستور العمل مذکور ورود و خروج ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام مجموعا تا سقف مبلغ(10.000 یورو) ده هزار یورو و یا معادل آن به سایر ارزها مجاز بوده و بیش از ده هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها ممنوع میباشد. همچنین طبق ماده 19 دستورالعمل مذکور چنانچه مامورین و یا ضابطین قانون مربوطه برای مبالغ کمتر از سقف ده هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها نیز مظنون به پولشویی، تامین مالی تروریسم یا سایر جرائم شوند، همانند مبالغ بالاتر از سقف مقرر تعیین شده ده هزار یورو و یا معادل آن به سایر ارزها، عمل خواهند نمود.

بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران - تفلیس 

عدم استفده از زبان و کلمات گرجی در تبلیغات و تابلو های شهری و میدانی مشمول جریمه سنگین می شود

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از اینترپرس  ، شهردار تفلیس کاخا کلادزه  اعلام کرد : عدم استفاده از  کلمات زبان گرجی در مکان های عمومی, از جمله تبلیغات, تابلو مغازه پوستر و غیره, شامل جریمه های سنگین خواهد شد. آقای کلادزه افزود: "لازم به ذکر  است که لایحه افزایش جریمه هم اکنون در پارلمان گرجستان در حال تصویب شدن میباشد. ما در این مورد جلسات  زیادی داشتیم. عدم استفاده از زبان گرجی مشکل رایج میباشد. این امر از نظر من و ملت گرجستان غیر قابل قبول می باشد."
 کلادزه به ریاست بازرسی امور شهرداری دستور داد که تاریخ ۱ آپریل ۲۰۱۸ به شهروندان فرست حل این مسائل را بدهند. جریمه عدم استفاده از کلمات و خط  زبان گرجی بعد از تاریخ ۱ آوریل ۲۰۱۸ برای اشخاص از ۲۰۰ لاری به ۱۰۰۰ لاری افزایش یافته, و برای نهادهای قانونی از جمله شرکت ها و مغازه ها از ۳۰۰ لاری به ۳۰۰۰ لاری افزایش خواهد داشت. وی افزود: "این افزایش بر علیه گروه خاص از مردم یا شرکت ها ایجاد نشده, و صرفا در جهت احترام به فرهنگ و مردم گرجستان تصویب شده اند. "

رادیو تفلیس اعلام میدارد تا برای رفع این مشکل و کمک و راهنمایی نحوه تبلیغات آماده ارائه مشاوره و همکاری با هماهنگی سازمان شهرداری است .

انتقاد به مانور مشترک ناتو و گرجستان

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از INTERPRESSNEWS

نینو بورجانادزه گفت که مانور مشترک ناتو و گرجستان با هدف تحریک روسیه است

نینو بورجانادزه رهبر دموکرات جنبش ، در مصاحبه ای با ریانووستی نووستیگفت :

«ناتو کشوری که دارای اختلافات حل نشدهبا جامعه بین المللی است را قبول نخواهد کرد و همه این موضوع را به خوبی می داند.ما می توانیم انواع مختلفی از تمرینات را به منظور ارتقاء ارتش گرجستان انجام دهیم، اماانجام مانور برای تحریک روسیه، مضر است.

نشست حزب حاکم و اقلیت در موضوع آرچی تاتوناشویلی

Posted in news

 امروز جلسه ای که بین حزب حاکم و اقلیت حاکم بر موضوع آرچی تاتوناشویلی برگزار شد و در این نشست، قطعنامه در مورد مرگ آرچی تاتوناشویلی تصویب شد.در این نشست چندین نماینده مجلس و نمایندگان اروپا ، گایا بوکریا، سرگی کیپانادزه و داویت باکرازه نیزحضور داشتند.

همانطور که سرگی کپانادزه قبل از نشست به خبرنگاران گفت، هدف از نشست این است که قطعنامه ای مشترک بین گرجستان ، اتحادیه اروپا و اکثریت پارلمان تصویب شود.

ارائه دیدگاه استراتژیک ملی توسط رئیس پارلمان و نخست وزیر

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از INTERPRESSNEWS

رئیس پارلمان و نخست وزیر امروز دیدگاه استراتژیک ملی را درباره خودکامگی محلی و عدم تمرکززدایی ارائه خواهند کرد.

در اجلاس روز آینده که در محل پارلمان برگزار خواهد شد ؛ نمایندگان دولت و پارلمان ، جامعه مدنی و سازمان های بین المللی حضور خواهند داشت.همچنینشهردار تفلیس، رئیس برنامه توسعه سازمان ملل متحد در گرجستان، سفیران اتریش و سوئیس در گرجستان در این اجلاس سخنرانی خواهند کرد.

این رویداد توسط پارلمان و دولت گرجستان با حمایت سازمان برنامه توسعه سازمان ملل متحد و دولت های سوئیس و اتریش برگزار می شود.

gt card