↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

تعداد 25,876 خودرو از بین 34,740 وسیله نقلیه در گرجستان در بازرسی فنی قبول شدند

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

انجمن بازرسی فنی خودروی گرجستان اعلام کرد : براساس اطلاعات مربوط به 15 ژوئن از 34,740 خودرو تعداد 25,876 (74.48٪)  وسیله نقلیه در گرجستان بازرسی فنی را گذراندند، در حالیکه 23.43٪ در حدود 8,142 وسیله نقلیه در بازرسی فنی رد شدند.  5,696 وسیله نقلیه (69،95 درصد)  مشمول دور دوم بازرسی شدند و 234 خودرو (4،108 درصد) دوباره رد شدند.به گفته انجمن،  تعداد 722 (2.078٪) وسیله نقلیه از تردد در جاده ها ممنوع شده اند.

تشکیل کمپین "مراقبت از شهرمان" برای افزایش مسئولیت اجتماعی شهروندان توسط شهردار تفلیس

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اجندا

 
شورای شهر تفلیس یک کمپین شش ماهه اجتماعی به نام "مراقبت از شهرمان" برای افزایش آگاهی از مسئولیت اجتماعی وفرهنگ سازی ساکنان تفلیس آغاز کرده است.

شهردار شهر تفلیس امروز این رقابت را برای ارائه دادن بهترین مفهوم از کمپین "مراقبت از شهرمان " اعلام کرد.

ما پروژه جدید "مراقبت از شهرمان" را راه اندازی می کنیم و من فکر می کنم خیلی زود به دلایل مختلفی بسیار مهم خواهد شد. اولا ما باید کلیشه ای را که شورای شهرتفلیس و شهردار تفلیس تنها مسئولان توسعه تفلیس هستند را بشکنیم. مطمئنا همه ما مسئولیت هایمان را درک می کنیم و تمام تلاشمان را برای توسعه تفلیس خواهیم داشت، اما دخالت شهروندان نیز در این فرایند بسیار مهم است .
کلادزه خاطرنشان کرد که همه شهروندان تفلیس باید در مورد شهر نیز همانطور که در مورد خانه هایشان اهمیت می دهند توجه و مراقبت کنند.

ما مشکلات زیادی با شهروندان هنجار شکن داریم. ما می بینیم که میدان تازه بازسازی شده آسیب دیده است . همین اتفاق در مورد اتوبوس های جدید نیز افتاده است. متاسفانه موارد مشابهی وجود دارد. همه ما باید درک کنیم که این شهر متعلق به همه ما است و ما باید به همان شیوه ای که برای خانه هایمان اهمیت می دهیم ، از این شهر نیز مراقبت کنیم .

کلادزه گفت که هر کسی می تواند در این پروژه شرکت و مقاله خود را از 18 ژوئن تا 9 ژوئیه ارائه دهد .لازم به ذکر است برندگان این مسابقه در 30 ژوئیه 2018 اعلام خواهند شد.

دادگاهی در فرانسه چند تن از شهروندان گرجی را به جرم دزدی به 10 سال زندان محکوم کرد

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس 

ماموکا چلیدزه رئیس بخش مبارزه با جرائم سازمان یافته از اداره پلیس مرکزی وزارت امور داخلی گرجستان، طی جلسه ای در 18 ژوئن اعلام کرد : دادگاهی در شهر نانسی فرانسه سه تن از شهروندان گرجی به نام های کاخا شوشانشوی، زازا الیکاشویلی و گیورگی الرجیا را به جرم دزدی به ده سال زندان و ممنوعیت ورود به خاک فرانسه محکوم کرد .

چلیدزه افزود که در 17-16 آوریل 2018، در نتیجه همکاری دو ساله بین مقامات قانونی گرجستان، فرانسه و یونان عملیاتی در فرانسه و یونان انجام شد که منجر به دستگیری سارقان و دیگر اعضای این گروه جنایی شد.

نخست وزیر گرجستان اعلام کرد : مفهوم دولت کوچک فقط به معنای کاهش وزارتخانه ها نیست

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس 

ماموکا بختادزه نخست وزیر گرجستان ، در دفتر مرکزی حزب رویای گرجستان گفت: اصلاحات که بخشی از برنامه دولت است، نیازمند قانونگذاری است.

در آینده نزدیک پارلمان گرجستان باید اعتماد به دولت جدید و برنامه هایش را اعلام کند. بختادزه گفت: در قالب تغییرات ساختاری برنامه ریزی شده، تعداد وزارتخانه ها از 14 به11 کاهش خواهد یافت.

مفهوم ادغام تعدادی از وزارتخانه ها ،فقط به معنی کاهش تعداد وزارتخانه ها نیست، اول از همه به معنی تقسیم هزینه ها در سیستم اقتصاد کشور است . در این سال هزینه های ما 4.2٪ تا 4.3٪ از تولید ناخالص داخلی خواهد بود. مفهوم یک حکومت کوچک، کاهش حجم مخارج دولت نسبت به اقتصاد را نشان می دهد، به طوری که هزینه های دولت از 3.9٪ تجاوز نکند. به طور خلاصه این بدان معنی است که در آینده ما مقدار قابل توجهی از مازاد تولید ناخالص داخلی که در حدود 120-100میلیون لاری است را برای برنامه های مهم اجتماعی دیگر صرف خواهیم کرد و مایلم دوباره تاکید کنم، کوچک شدن دولت فقط به معنی تعداد کمی وزارتخانه ها نیست، بلکه به معنای تقسیم کردن هزینه ها در سیستم اقتصادی کشور است.

وزارت امور داخلی اعلام کرد: دو نفر در طی اخاذی از گردشگران در کلاب شبانه باتومی دستگیر شدند

Posted in news

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اجندا

دو نفر به دلیل اخاذی از سه شهروند ترکیه در کلاب شبانه باتومی دستگیر شده اند.
وزارت امور داخلی از ماه می در مورد موارد مشابه در کلاب های شبانه باتومی در حال تحقیق است .
طی بررسی های انجام شده ، یک شهروند گرجی و یک شهروند ترک در طی تحقیقات دستگیر شدند که بر اساس حکم دادگاه بین چهار تا هفت سال حبس روبه رو خواهند بود.

پلیس اعلام کرد بازداشت شدگان سه شهروند ترکیه را تهدید کرده و آنها را مجبور به پرداخت هزینه غذا و نوشیدنی هایی که در کلاب شبانه باتومی استفاده نکرده بودند ، کردند. مقدار پول اخذ شده توسط مجرمین 730 لاری بوده است.

به گفته وزارت امور داخلی، مورد دیگری نیز توسط این دو مجرم انجام شده که مبلغ 2700 لاری از گردشگران دیگر به همین روش اخاذی کردند.

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner