↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

بازداشت چهار ایرانی در گرجستان به جرم قاچاق مواد

photo 2018 06 22 11 18 47

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری ایرنا

مسئول اداره کل مبارزه با جرایم سازمان یافته گرجستان، از بازداشت چهار تبعه ایرانی به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در این کشور خبر داد.
ماموکا چلیدزه امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری گفت: پلیس گرجستان اخیرا یک شهروند ایرانی که ۸۰۰ گرم ماده مخدر هروئین در ۲۸۲ بسته همراه داشت را در شهرستان مارنئولی بازداشت کرد.

وی افزود: همچنین در قالب عملیات مبارزه با قاچاق مواد مخدر، یک تبعه دیگر ایران نیز در یکی از هتل‌های شهر تفلیس بازداشت و از وی یک کیلوگرم تریاک کشف و مصادره شد.
چلیدزه اظهار داشت: این شهروند ایرانی ممکن است به هشت تا ۲۰ سال زندان محکوم شود.
این مقام گرجی گفت: دو شهروند ایرانی دیگر نیز در گذرگاه مرزی ' قیرمیزی کئرپو' واقع در مرز مشترک گرجستان و جمهوری آذربایجان بازداشت شدند و از آن‌ها ۹۰۰ گرم هروئین در ۱۹۳ بسته کشف و مصادره شده است.
چلیدزه خاطرنشان کرد: بر اساس قانون کیفری گرجستان این دو شهروند ایرانی نیز ممکن است به هشت تا ۲۰ سال زندان و یا حبس ابد محکوم شود.
وی افزود: پلیس گرجستان از اوایل سال جاری میلادی تا به حال ۷۲ نفر را به اتهام فروش مواد مخدر بازداشت کرده و در این مدت ۱۳ کیلوگرم هروئین، هفت هزار قرص مخدر، ۱.۳ کیلوگرم کوکائین و ۳.۵ کیلوگرم روانگردان کشف و مصادره کرده است.

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner

اخبار سرمایه گذاری در گرجستان