↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

دیدار گیورگی کوریکاشویلی نخست وزیر گرجستان و سفیر آمریکا

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس

گیورگی کوریکاشویلی نخست وزیر گرجستان از ایالات متحده برای حمایت دائم آمریکا از گرجستان تشکر کرد.
نخست وزیر در جلسه هیئت نظارت بر برنامه میلنیوم چلنج کورپوریشن (Millennium Challenge Corporation(MCC) گفت که حمایت ایالات متحده از گرجستان بار دیگر در تایید 140 میلیون دلار اعتبار بیان شده است. به گفته گیورگی کوریکاشویلی ، حمایت ایالات متحده تاثیر به سزایی بر رشد گرجستان دارد.

نخست وزیر گفت: "مانع اصلی، همانطور که در بررسی های مختلف بین المللی بر اقتصاد گرجستان نشان داده شده، عدم نیروی کار متخصص و دسترسی به امور مالی کافی است. در نتیجه، دولت گرجستان قصد دارد یک نظرسنجی جامع از عوامل موثر بر رشد اقتصادی انجام دهد. ما پیشنهاد می کنیم که این بررسی ها را به روز کنید و نتیجه گیری های لازم را برای حمایت از این برنامه مهم در گرجستان انجام دهید."  

همچنین رئیس دولت بر اهمیت بورس های تحصیلی حمایت شده از سوی ایالات متحده برای حمایت از آموزش و پرورش گرجستان تأکید کرد و خاطرنشان کرد که بسیاری از مقامات دولتی و همچنین بسیاری از رهبران کسب و کار، از برنامه های مختلف تحصیلی آمریکایی  استفاده کردند.

در ادامه الیزابت روود ، سفیر ایالات متحده به نخست وزیر گفت : شما نقش حیاتی در تضمین موفقیت برنامه (MCC ) دارید .

بیش از 40 مدرسه در سراسر گرجستان بازسازی شده اند و 19 عدد نیز بازسازی خواهند شد. من قبلا چندین مدرسه را قبل و بعد از بازسازی دیدم. بازسازی و تغییرات نه تنها در سطح آموزش بلکه در زندگی معمول افراد نیز به چشم می خورد. 

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner

اخبار سرمایه گذاری در گرجستان