↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

چالش دولت گرجستان برای کاهش پناهندگی گرجی ها در اتحادیه اروپا

به گزارش رادیو تفلیس سرویس مطبوعاتی دولت اعلام کرد : مقامات گرجستان در تلاشند تا تعداد روز افزون پناهجویان در کشور های عضو شگنن را کاهش دهند .پس از این گزارش جلسه اضطراری توسط نخست وزیر گیورگی کوریکاشویلی همراه وزیران خارجه ، وزیر کشور و رئیس سرویس امنیت ملی و دادستان کل تشکیل دادند . بر اساس گزارش این جلسه عنوان شد : در آینده برای جلوگیری از تعداد پناهندگان گرجی در کشور های عضو اتحاد اروپا از افزایش جهت جلوگیری از تضعیف آزاد سازی رواید اقدامات جدی صورت خواهد گرفت.

در ادامه گزارش آمده است . دولت نگاه قابل توجهی به کشور های و شرکای خود دارد و قصد دارد قدم های مهمی را در راستای تدوین قوانین جدید دارد ، در ادامه آمده است ، کمپین اطلاعات با همکاری کشور ها و شرکا در سراسر کشور در نظر گرفته خواهد شد .

علاوه بر این ، وزارت کشور به منظور تقویم همکاری با کشورهای شریک به ویژه جهت مبارزه با جرایم سازمان یافته متعهد خواهد شد ، به همین منظور وزیر کشور گیورگی گاخاریا بازدید و ملاقات های خود را با کشورهای اتحادیه اروپا و ادارات پلیس را تشدید و تقویت خواهد کرد .

در روز 28 مارس ، گرجستان یک سالگی آغاز سفر بدون روادید به اتحادیه اروپا را جشن خواهد گرفت .

شهروندان گرجستان در این مدت میتوانستند با گذرنامه های بیومتریک به مدت 90 روز به منطقه شنگن با هدف گردشگری ، تجارت و یا دیدار خانواده شان سفر کنند .

به موجب مکانیسم تعلیق ویزا ، اتحادیه اروپا ممکن است توافق ویز را با توجه به موارد زیر لغو کند :

  • افزایش قابل ملاحظه ای در تعداد اتباغ آن کشور و   اقامت در خاک اتحادیه اروپا که غیر ممکن تعریف شده است .
  • افزایش قابل توجه در برنامه درخواست پناهندگی
  • کاهش همکاری در امور باز پس دهی مهاجران
  • افزایش خطرات یا تهدیدات قریب الوقوع به سیاست عمومی یا امنیت داخلی مربوط به شهروندان کشور مربوطه

از 5 فوریه بیش از 170 هزار شهروند گرجستان از سفر بدون روادید به منطقه شنگن برخوردار بودند .

بر اساس دفتر حمایت از پناهندگی اروپا ، در دسامبر 2017 ، کشور های عضو اتحادیه اروپا ، نروژ و سویس 1465 در خواست اول برای محافظت بین المللی از اتباع گرجستان را دریافت کردند ، که تقریبا سه برابر افزایش نسبت با سل قبل است .

تعداد این درخواست ها به 568 پرونده رسیده است .

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner

اخبار سرمایه گذاری در گرجستان