↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

توسعه حمل و نقل ريلي گرجستان ، ترکيه و آذربايجان

به گزارش رادیو تفلیس ،وزير امور خارجه جمهوري آذربايجان در گفتگو با مجله فرانسوي «لژورنال دو پارلمنت » گفت از همکاري هاي راهبردي و توسعه روابط جمهوري آذربايجان با همسايگان خود يعني جمهوري اسلامي ايران ، ترکيه و روسيه خوشحال هستيم .
«المار ممديار اف » وزير امور خارجه جمهوري آذربايجان افزود : در حال حاضر جمهوري آذربايجان در راستاي توسعه همکاري هاي منطقه اي سه جانبه فعال است و همکاري هاي منطقه اي جمهوري آذربايجان ، ايران و روسيه نمونه بارز اين همکاري هاست .
وي گفت : يکي از طرح هاي مهم همکاري هاي جمهوري آذربايجان ، ايران و روسيه ، دالان ريلي شمال – جنوب است که راه آهن هاي سه کشور را به هم متصل مي کند و مسير جديد ،کارآمد و مقرون به صرفه براي حمل بار از اقيانوس هند به شمال اروپاست.
وزير امورخارجه جمهوري آذربايجان با اشاره به توسعه حمل و نقل ريلي گرجستان ، ترکيه و جمهوري آذربايجان هم گفت : در اين خصوص سال ميلادي 2017 راه آهن باکو- تفليس – قارص به بهره برداري رسيد که يک طرح تاثير گذار در منطقه است .
وي افزود : تجربه اتحاديه اروپا هم نشان مي دهد که راه آهن يک ابزار مهم براي تامين رفاه مردم ، افزايش ارتباطات مردمي و تقويت گفتگو هاي بين فرهنگي است . 
اضافه مي شود توسعه روابط سه جانبه منطقه اي چند سالي است که بر اساس و مبناي تعيين شده از سوي مقامات کشورهاي منطقه براي توسعه همکاري ها وتامين منافع مشترک در حال شکل گيري است .

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner

اخبار سرمایه گذاری در گرجستان