↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

توصیه ها و هشدارهای اقامتی، سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان

615593 WneQAvI5

سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، نظر هموطنان گرامی را به نکات ذیل جلب می نماید:

1- کشور گرجستان عضو اتحادیه اروپا نمی باشد.

2- از ابتدای سال 1396 اتحادیه اروپا با گرجستان (فقط دارندگان گذرنامه گرجی) لغو روادید برقرار نموده که این به معنی عضویت در اتحادیه اروپا نمی باشد.

3- قانون تابعیت کشور گرجستان، براساس« سیستم خون» می باشد، یعنی حتماً والدین کودک و یا یکی از آنها می بایست گرجی باشند، اخذ تابعیت از طریق ازدواج با تبعه گرجستان ( البته پس از طی شدن چند سال) امکان تحقق دارد و یا پس از 10 الی 15 سال اقامت و با دانستن زبان گرجی، تائیدیه وزارت اطلاعات و در نهایت با نظر رئیس جمهور گرجستان امکانپذیر می باشد.

4- ادعای اقامت اروپا از طریق پناهندگی در گرجستان، دام افراد کلاهبردار است.

5- پیش از اقدام برای اقامت و سرمایه گذاری، مطالعه و تحقیقات لازم را انجام دهید.

6- به افراد ناشناس اعم از ایرانی و خارجی اعتماد نکنید. شما می توانید امور اداری و اقامتی خود را شخصا و از طریق مراجع رسمی و معتبر پیگیری نمایید.

7- هرگونه سرمایه گذاری، عقد قرارداد، دریافت و پرداخت باید با ضمانت بانکی و بصورت قانونی و رسمی بوده تا در صورت بروز مشکل و مراجعه به پلیس و دادگاه، قابل پیگیری و استناد باشد.
 
8- زبان، فرهنگ و قوانین کشور ما و گرجستان کاملا متفاوت بوده، لذا لازم است قوانین و مقررات کشور میزبان رعایت شده تا از بروز مشکلات احتمالی پرهیز گردد.

9- جهت انتقال ارز، از طریق صرافیهای معتبری که کارگزار معتبر در گرجستان دارند اقدام نمایید.

10- در صورت مواجهه با سودجویان و کلاهبرداران، در اسرع وقت به پلیس و جهت جرائم مالی با مدارک به « بازرسی پلیس مالی وزارت دارایی گرجستان» مراجعه نموده تا احقاق حق صورت گیرد.

"بخش کنسول گری سفارت جمهوری اسلامی یران_تفلیس"

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner

اخبار سرمایه گذاری در گرجستان