↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

ریشه کن کردن بیماری هپاتیت تا سال 2030

به گزارش رادیو تفلیس، بنابر اطلاعاتی که طی دومین نشست جهانی بیماری هپاتیت منتشر شد، 9 کشور جهان تا سال 2030 این بیماری را احتمالا در کشور های خود ریشه کن خواهند کرد.

در دومین نشست جهانی بیماری هپاتیت که روز چهارشنبه در سائو پائولوی برزیل و تحت نظارت سازمان جهانی بهداشت صورت گرفت، کشورهای برزیل، مصر، گرجستان، آلمان، ایسلند، ژاپن، هلند، استرالیا و قطر اعلام کردند به اهدافی که سازمان بهداشت جهانی در سال 2016 مشخص کرده است متعهد هستند و تلاش می کنند تا سال 2030 هپاتیت را در کشورهایشان ریشه کن کنند.

این در حالی است که مدیر مرکز تجزیه و تحلیل بیماری ها در آمریکا گفت : برای اکثر کشورهای دیگر، رسیدن به هدف ریشه کن کردن هپاتیت، بدون اتخاذ سیاست هایی برای بهبود دسترسی به تشخیص و درمان، مسئله ای غیر ممکن خواهد بود.
بیماری هپاتیت که هر سال مرگ یک میلیون و 300 هزار نفر را در جهان موجب میشود، یک بیماری ویروسی است که در‌ آن التهاب کبد اتفاق می افتد.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، بیماری هپاتیت به پنج نوع تقسیم بندی میشود، حال حتی اگر نوع B و C آن عامل بیش از نیمی از موارد جدید ابتلا به سرطان کبد در نظر گرفته شود، علت اصلی گسترش این ویروس، عدم آگاهی اکثر افراد آلوده نسبت به بیمار بودنشان میباشد.

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner

اخبار سرمایه گذاری در گرجستان