↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

برگزاری اجلاس گروه کاری حمل‌ونقل بین‌المللی در کریدور خلیج‌فارس-دریای سیاه

به گزارش رادیو تفلیس، برگزاری اجلاس گروه کاری حمل‌ونقل بین‌المللی در کریدور خلیج‌فارس-دریای سیاه امروز و فردا با حضور نمایندگان راه‌آهن‌های ایران، لهستان، آذربایجان، گرجستان و اوکراین در شرکت راه‌آهن ایران در حال انجام است.

حسین عاشوری عضو هیأت مدیره راه‌آهن درباره این اجلاس پنج‌جانبه، اظهار داشت: اولین اجلاس کارگروه کریدور جنوب - غرب به عنوان کریدوری که زمینه اتصال خلیج‌فارس به دریای سیاه و کشورهای اروپایی را ایجاد کرده است در شرکت راه‌آهن ایران در حال برگزاری است.

عاشوری ادامه داد: این کریدور امکان جابه‌جایی بار کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و هند از طریق ایران و در ادامه کشور آذربایجان به گرجستان و همچنین از گرجستان به دریای سیاه، اوکراین، لهستان و سایر کشورهای اروپایی را فراهم می‌کند.

وی افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک جغرافیای ایران در دوران صفوی نیز از این مسیر به عنوان جاده قدیم ابریشم برای جابه‌جایی بار و مسافر در مسیر شرق به غرب و شمال به جنوب استفاده می‌شد.

عضو هیأت مدیره راه‌آهن، بیان کرد: شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با استفاده از موقعیت جغرافیایی ایران کریدورهای مختلفی در مسیر شمال به جنوب و شرق به غرب راه‌اندازی کرده است

و در همین راستا فعال‌سازی کریدور جنوب - غرب را نیز به عنوان یکی دیگر از این اولویت‌ها پیش‌روی خود قرار داده است.

عاشوری ادامه داد: موضوع فعال‌سازی کریدور جنوب - غرب دو ماه پیش از سوی رؤسای راه‌آهن‌های کشورهای ایران، آذربایجان، گرجستان، اوکراین و لهستان در توافق‌نامه‌ای به امضا رسید. 

وی اضافه کرد: پیرو این توافق‌نامه امروز اجلاس کارگروه مرتبط با این کریدور برای تسهیل دستورالعمل‌ها، چگونگی بازاریابی و روش‌های توسعه حمل‌ بار در این مسیر در حال برگزاری است.

عضو هیأت مدیره راه‌آهن ادامه داد: روز دوم این اجلاس نیز به جلسه اعضای کارگروه با تجار و فورواردرهای کشورهای آذربایجان، گرجستان، لهستان، اوکراین و سایر کشورهای اروپایی اختصاص خواهد یافت.

بنابر این گزارش این اجلاس هم اکنون در شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است.

homebanner

اخبار سرمایه گذاری در گرجستان