↓پخش آنلاین رادیو تفلیس ↓►

هفدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحی درون بین منطقه مدیترانه و خاورمیانه

به گزارش رادیو تفلیس، محسن محمودیه دبیر علمی کنگره بین‌المللی جراحی کم تهاجمی گفت: حدود 40 سخنران خارجی از کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی حضور دارند، کشورهای انگلیس، اسپانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، پرتغال، سوئیس، الجزایر، گرجستان، لبنان، اردن، نروژ و برخی دیگر از کشورهای عربی تنها بخشی از شرکت کنندگان در این سمینار هستند.

poster 1
محمودیه در خصوص برگزاری هفدهمین کنگره بین‌المللی انجمن جراحی درون منطقه مدیترانه و خاورمیانه و سیزدهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم تهاجمی درون بین ایران که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود، اظهار کرد: جراحی کم تهاجمی یا لاپاراسکوپی که در عوام به اشتباه با عنوان لیزر معروف است، جراحی‌هایی هستند که با کمترین آسیب به بدن و کمترین خراش روی شکم و با رعایت وارد کردن کمترین انرژی به بدن انجام می‌شود.

وی انجام این مدل جراحی‌ها را دارای فوایدی دانست و در تشریح این فواید گفت: کاهش چسبندگی در هنگام عمل، کاهش خونریزی، کاهش درد و شروع سریع‌تر فعالیت فیزیکی بیمار، کاهش فتق محل جراحی و حفظ زیبایی اندام بیمار از جمله فواید این مدل جراحی است.

دبیر علمی کنگره با بیان این که این سمینار به جهت پیشرفت علمی ایران و افزوده شدن و به روزرسانی آخرین اطلاعات پزشکی در این زمینه است، تأکید کرد: این سیمنار سالیانه در هر کدام کشورهای عضو انجمن برگزار می‌شود که ایران برای دومین بار و این بار به میزبانی اصفهان، پذیرای شرکت کنندگان از سراسر ایران و اعضا انجمن بین‌المللی است.

وی در خصوص تعداد مدعوین به این سمینار عنوان کرد: حدود 40 سخنران خارجی از کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی حضور دارند، کشورهای انگلیس، اسپانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، پرتغال، سوئیس، الجزایر، گرجستان، لبنان، اردن، نروژ و برخی دیگر از کشورهای عربی تنها بخشی از شرکت کنندگان در این سمینار هستند.

محمودیه در همین خصوص تأکید کرد: حدود 70 سخنران ایرانی نیز حضور دارند که از نقاط مختلف کشور حضور پیدا کرده‌اند و همگی از سطوح بالای جراحی کم تهاجمی هستند، برگزاری چنین کنگره‌های عظیمی به یک پشتوانه خوبی نیاز دارد و فراخور این سمینار، شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی، در برگزاری کنگره به مسؤولان اجرایی و علمی کنگره کمک می‌کنند، بالغ بر 15 شرکت تجهیزات پزشکی در این کنگره شرکت کرده‌اند و با نمایش آخرین دستاوردهای خود، جراحان را از این دستاوردها مطلع می‌کنند.

وی در خصوص روند انتخاب میزبان برگزاری کنگره مطرح کرد: هر سال هیأت مدیره کنگره جلسه‌ای را برگزار می‌کنند و میزبانی را به عهده کشوری قرار می‌دهند، میزبانی امسال به یکی از کشورهای عربی داده شده بود و بنا به پیشنهاد جمهوری اسلامی و با توجه به ضریب بالای امنیت در ایران و هم چنین زیبایی بی‌نظیر اصفهان، شهرمان به عنوان میزبان انتخاب شد.

دبیر علمی کنگره در پایان گفت: برنامه‌های متعدد بوم گردی برای همه شرکت کنندگان داخلی و خارجی کنگره تدارک دیده شده تا در کنار بخش علمی کنگره از زیبایی‌های اصفهان نیز بهره ببرند.

الماس سبز - آدونیس هلدینگ

homebanner

اخبار سرمایه گذاری در گرجستان